2 квітня увесь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. У цей день ми хочемо нагадати про важливість книг для маленьких читачів, адже вони не лише вчать дітей чомусь новому та корисному, але й приносять їм відчуття спокою та безпеки — а це особливо важливо в наш час.
Тож сьогодні ділимось з вами добіркою книг для дітей про важливе: вміння бути собою, цінність слів, усвідомлення власних емоцій та почуттів і багато іншого ❤️
«Таємниця Життя та смерті», Світлана Ройз
Вік: 3-5 років
Дитина підростає і вперше у своєму житті усвідомлює людську смертність, зокрема і власну. Прийняття теми смерті, переживання її – одна із важливих криз у житті дитини. Без нього неможливе гармонійне дорослішання. Ця книга психологині Світлани Ройз з ілюстраціями Марії Чайка розповідає про те, у який спосіб можна проговорити з дітьми цю непросту тему, щоб уникнути страху і навчитися щодня святкувати Життя.
Що варто знати перед прочитанням книги – читайте за цим посиланням.
«Знаменита фабрика слів», Аньєс де Лєстрад
Вік: 3-5 років
Існує така країна, де мешканці майже не говорять, адже слова коштують грошей. Юному Філеасу потрібні лише три слова, аби освідчитися красуні Сібель у коханні, але це занадто дорого для нього... Як же йому бути, якщо його переповнюють почуття?
Це алегорійна історія про те, що справжнього значення набувають не самі слова, які промовляємо, а те, що в них вкладаємо.
Ілюстрації створила Валерія Докампо, переклав книгу Павло Мигаль.
Книга вийшла за підтримки Creative Europe.
«Надзвичайний Норман», Том Персіваль
Вік: 3-5 років
Норман завжди був нормальний, абсолютно нормальний... аж доки одного дня у нього не виросли крила! Крила були неймовірні, та він не знав, як на це відреагують батьки та друзі, адже Норман завжди був такий звичайний.
Це смілива і натхненна історія британського автора та ілюстратора Тома Персіваля про мужність бути інакшими та насамперед — про мужність лишатися собою. Бо вирізнятися насправді надзвичайно!
Ілюстрації створив Том Персіваль, переклав книгу Андрій Маслюх.
Книга вийшла за підтримки Creative Europe.
«Там, де тече Ятрань», Марія Правда
Вік: 9-12 років
Історія про дев’ятирічного Тимоша, який змушений рано подорослішати, коли в його село приходить великий голод. На плечі хлопця лягає турбота про молодших брата і сестру, а часом — і про сусідських дітей. Це історія про людяність, згуртованість і диво, які допомогли українцям вижити у голодні часи. А доповнюють оповідання Марії Правди чуттєві та сильні ілюстрації Людмили Стецькович.
«Залізницею додому», Мар'яна Савка
Вік: 6-8 років
У часі повномасштабної війни дівчинці Єві, як і дуже багатьом українським діткам, довелося сісти в евакуаційний потяг і поїхати якнайдалі від дому, тікаючи від танків, ракет і бомб. А тепер вона з мамою і новими друзями повертається додому з найдовшої своєї мандрівки.
Це чуйна оповідь Мар‘яни Савки, проілюстрована Мартою Кошулінською, про любов до Батьківщини і дому, дружбу та родину і про непересічну роль українських залізничників у новітній історії нашої країни.
*Купуючи «Залізницею додому», ви донатите 10 грн у фонд проєкту #ЗалізнаРодина. Кошти йдуть на допомогу родинам залізничників, які загинули або постраждали внаслідок війни.
Вік: 6-8, 9-12 років
Книжка відомої української психологині й письменниці Світлани Ройз присвячена темі емоцій та їхньому усвідомленому проживанню дітьми. Як впоратися зі страхами? Як дитина може виявляти свою злість, щоб не поводитися агресивно і водночас не придушувати емоцію всередині? Чому ми сумуємо і чи можна заприятелювати з печаллю?
Про все це Світлана Ройз розповідає на зрозумілих прикладах із життя героїв книжки, а щоб читачі краще пропрацювали свої емоції, ілюстраторка Марія Чайка залишила контурних пряничних чоловічків та смайлики.
«Здолай булінг разом із героями казок», Елеонора Форнасарі
Вік: 6-8 років
Іноді заздрісні чаклунки, люті велетні та страшні вовки з казок не надто відрізняються від булерів, яких дитина може зустріти у школі, в парку, на футбольному полі чи в інтернеті. З цією книгою маленькі читачі дізнаються, якими різними бувають булери, і навчаться давати їм відсіч. А часом буває так, що й самі булери потребують допомоги. Вони справді можуть змінитися і навіть перетворитися з кривдника на друга, усвідомивши причини та наслідки своєї поведінки.
Ілюстрації створив Давід Орту, переклала книгу Алла Ващук.
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно